Technology

we Francji było niezwykle emocjonująco i mogliśmy zobaczyć naprawdę dużo bramek w trakcie weekendu! Niesamowity pojedynek w niedzielę wieczorem w rozgrywkach francuskich zaliczyli gwiazdy PSG!

23.01.2022, 13:32 0 komentarzy
we Francji było niezwykle emocjonująco i mogliśmy zobaczyć naprawdę dużo bramek w trakcie weekendu! Niesamowity pojedynek w niedzielę wieczorem w rozgrywkach francuskich zaliczyli gwiazdy PSG!

Przez lata liga francuska uważana była przez ekspertów piłkarskich za zmagania z nieco innej półki. Wypakowanych gwiazdami klubów, które byłyby w stanie do końca walczyć w Lidze Europy zazwyczaj występował tam deficyt. Jednakże Na początku zeszłej dekady do PSG doszedł nowy właściciel, który zapoczątkował całkowicie nową epokę dla paryskiego klubu a także całych francuskich rozgrywek. Liga francuska stała się o wiele bardziej rozpoznawalna od tego momentu i gwiazdy piłkarskie o wiele chętniej godzili się na transfery do drużyn francuskich. W tym artykule chcemy skoncentrować się na tym, co dziś dzieje się w lidze francuskiej. Obecnie najsilniejszym zespołem we francuskich rozgrywkach jest Paris Saint Germain, które kolejny raz bez żadnych komplikacji kroczy ku mistrzowskiemu tytułowi i ciężko temu zaprzeczyć. Obecnie można wyciągnąć wniosek, iż nie ma we francuskiej ekstraklasie klubu, który mógłby skrócić dominację zawodników Paris Saint Germain.

Drużyna przygotowywana przez szkoleniowca Pochettino w niedzielę wieczorem triumfowała nad Reims wynikiem 4:0. Z racji tego piłkarze PSG mieli w stanie dodać do własnego dorobku kolejne niezwykle ważne w kontekście walki o tytuł mistrzowski 3 oczka. Rozsądnie wziąć pod uwagę to, że swoją pierwszą bramkę dla Paris Saint Germain w tym starcia zdobył Ramos Sergio, który latem został kupiony z Królewskich. Najbardziej emocjonujące starcie rozgrywało się między Girondins Bordeaux oraz Strasbourgiem i nie podlega to żadnej wątpliwości. Drużyna gości w trakcie obecnego sezonu walczy o występ w Champions League, jednak podczas tego starcia musieli pogodzić się z klęską. Wynikiem 4:3 zwyciężyli zawodnicy z Bordeaux, co bez żadnych wątpliwości spodobało się piłkarskim fanom, którzy zgromadzili się na obiekcie w dniu spotkania. Na rezerwowej ławce pojedynek spędził z kolei Majecki Radosław, którego Monaco było słabsze od Montpellier HSC i poniosło porażkę wynikiem 2 do 3. To była naprawdę emocjonująca kolejka francuskiej Ligue 1 i warto to przyznać.

Zostaw komentarz