Kosciol: Wspolnota ludzi

Kosciol: Wspolnota ludzi wierzeń oraz charakterystycznych

Fotografia pochodzi z
tmoch.net

Poprzez pojęcie kościoła rozumie się coś więcej niż po prostu nazwanie budynku, do jakiego zwykliśmy uczęszczać co niedzielę na mszę. W głębszym, duchownym ujęciu kościół stanowi związek wyznaniowy, który zrzesza chrześcijan. To instytucja, jaka jest od dawien dawna kultywowana i systematycznie rozwijana. Stanowi zbiór ludzi, których łączą wspólne wierzenia.www.kia-krakow.pl Do takiej wspólnoty należy każdy, kto ma własną doktrynę religijną. Chodzi w całej tej wspólnocie o to, żeby należycie przestrzegać odgórnie ustalonych zasad, prawd moralnych i wierzeń oraz charakterystycznych rytuałów.

Kosciol: Wspolnota ludzi zrzesza chrześcijan
Fotografia pochodzi z
www.opoka.org.pl

Ważne, aby mówić o wspólnotach chrześcijańskich w kontekście nie tylko zbiorów rozmaitych nakazów religijnych, ale także ludzi.

Auterem wpisu jest